Piękno tkwi w szczegółach

list W: KOLEKCJA Na:

Prawdziwa elegancja objawia się w szczegółach, rzeczach które nie są zbyt widoczne na pierwszy rzut oka. Takie detale, jak rodzaj materiału, koronka, haft, kolor tkaniny, obszycie, fason, mają ogromne znaczenie w całokształcie. Podobnie zmysłowość tkwi w szczegółach, w perfekcyjnie wykończonych szwach, w idealnie dobranych kolorach poszczególnych części, z których składa się bielizna i w ogólnym wrażeniu dopasowania. 

Precyzyjne wykończenie

Wszelkie wystające nitki i niedopracowane szczegóły są przeciwieństwem zarówno dobrej jakości, jak i zmysłowości. A bielizna właśnie po to jest - by otulać nasze ciała i budzić zmysły.

Rola tkanin w odczuwaniu luksusu

Bardzo ważne są także same materiały, z których składa się nasza bielizna. Warto zdawać sobie z tego sprawę i znać podstawowe włókna budujące odzież, szczególnie dlatego, że bielizna bezpośrednio dotyka naszej skóry, a więc ma na nią największe oddziaływanie i dzięki temu także wpływ na ogólne samopoczucie.

Różne rodzaje materiałów będą się w odmienny sposób zachowywać z biegiem czasu i w miarę ich użytkowania. Warto wybierać takie produkty, w których składy wchodzą najlepszej jakości materiały, by nam dłużej służyły i były w jak najlepszym stanie przez możliwie najdłuższy okres. W końcu to w dużej mierze właśnie materiał świadczy o jakości i wygodzie użytkowania.

Włókna budujące tkaniny

Włókna, czyli najmniejsze elementy materiału, zbiera się, a następnie zmienia w tkaniny. Mogą być naturalne - pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego, lub syntetyczne. Istnieją także włókna półsyntetyczne, które powstają dzięki połączeniu obu rodzajów włókien.

Przykładem włókien naturalnych są jedwab, bawełna, kaszmir, len oraz wełna. Włókna syntetyczne to nylon, elastan, mikrofibra czy poliester. Tencel, wiskoza, bambus czy modal to z kolei włókna półsyntetyczne.

Jedwab - piękny i naturalny

Najbardziej luksusową tkaniną jest jedwab. To włókno pochodzenia zwierzęcego, które uzyskuje się z kokonów jedwabników (morwowych lub dębowych), odkryte około 4000 lat p.n.e.

Tkaniny z jedwabiu są lekkie, delikatne i odporne na gniecenie. W Listilli polecamy jedwabną piżamkę Aurora - delikatną w dotyku, oddychającą i przyjazną dla skóry.

O poczuciu wyjątkowości bielizny stanowią detale. Warto zwracać uwagę na skład zarówno naszej odzieży, jak i bielizny. Zarówno w życiu, jak przy wyborze bielizny i analizie jej składu, należy kierować się rozsądkiem, ufać swojej intuicji i podświadomości oraz kierować się własnym samopoczuciem podczas przymierzania i dotykania różnych materiałów. Chodzi o to, by czuć się dobrze i wyjątkowo. Bo w bieliźnie o jej wyjątkowości stanowią detale, takie jak materiał, z którego jest wykonana, i to świadczy o jakości i trwałości. To również szczegóły, takie jak koronka, wpływają na poczucie luksusu i elegancji. W końcu bielizna nie służy jedynie do zakrywania czy modelowania, a do wywoływania pozytywnych emocji.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja

Zarejestruj nowe konto

Already have an account?
Log in instead Lub Zresetuj hasło